Spider-Man według Jamesa Camerona - film, który nigdy nie wyszedł na ekrany

Bezpośrednio z Cinematheque Franciaise, na światło dzienne wychodzi szkic koncepcyjny i wypowiedź Jamesa Camerona dotycząca jego niezrealizowanego projektu kinowego o Spider-Manie. Czarne barwy strój Spider-Mana to nie przypadek - Cameron chciał w ten sposób zaprezentować wprowadzenie Venoma.

"Spider-Man, najlepszy film, którego nigdy nie nakręciłem"

Z uznaniem decydujemy się zacytować słowa reżysera: "Oto Spider-Man, najlepszy film, którego nigdy nie nakręciłem." Chociaż jego wizja nie została zrealizowana, stworzył kilka szkiców koncepcyjnych, z których jednym jest Prismacolor na czarnym papierze. Odrębnym celem reżysera było to, by podkreślić zawrót głowy, który odczuwaliby widzowie, obserwując, jak nieustraszony Pajączek wspina się po ścianach. Cameron podkreślił, że Spider-Man układający się z Venomem miał się pojawić wcześniej lub później - być może w pierwszej części filmu, a nawet w sequelu. Jak sam przyznał, zawsze myśli o przyszłości.

Czarny kostium Spider-Mana zapowiadającym Venoma

Na szkicu od Jamesa Camerona, który zaprezentował na wystawie Cinematheque Franciaise, widzimy Spider-Mana w czarnym stroju. Jak wyjaśnił reżyser, był to sposób na zwiastowanie przybycia Venoma. Pomysł jest niezwykle intrygujący, zwłaszcza dla fanów serii.

Czy chcielibyście zobaczyć film o Spider-Manie w reżyserii Jamesa Camerona?

Jak na razie musimy zadowolić się jedynie widokiem szkiców i wizja filmu pozostaje w sferze marzeń. Niemniej jednak warto zadać pytanie - chcielibyście zobaczyć film o Spider-Manie stworzony przez Camerona?


Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!