"Wednesday" Sezon 2 – Rekordowy Budżet Serialu Netflixa

W Irlandii oficjalnie rozpoczęły się zdjęcia do drugiego sezonu "Wednesday". Ta wiadomość już sama w sobie wzbudza entuzjazm, jednak warto zauważyć, że produkcja serialu osiągnie znacznie większą skalę. Jak niedawno dowiedzieliśmy się, Netflix zarezerwował na nowe odcinki rekordowy budżet, nadając serialowi wyjątkowy charakter. Czy to oznacza, że "Wednesday" zostanie przekształcona w rodzaj serialowego blockbusteru?

Przeniesienie Produkcji do Irlandii

Choć nie mamy informacji o dokładnej kwocie, wiadomo, że drugi sezon „Wednesday” będzie największym filmem kiedykolwiek wyprodukowanym w Irlandii pod względem skali wydatków. Cała ekipa przeniosła się do tego kraju z Rumunii, gdzie nakręcono pierwszy sezon. Variety podało, że budżet drugiego sezonu „Wednesday” jest znaczny, a w Irlandii nakręcono także film „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”, który kosztował aż 447 milionów dolarów.

Wizyta Irlandzkiego Premiera na Planie

Ostatnio na planie "Wednesday" pojawił się Taoiseach Irlandii, Simon Harris. Premier spotkał się z reżyserem serialu, Timem Burtonem, oraz showrunnerami – Alfredem Goughem i Milesem Millarem – a także z Irlandczykami zaangażowanymi w produkcję. Po wizycie polityk wydał krótkie oświadczenie, w którym wyraził swoje zadowolenie, że Irlandia jest wybierana jako miejsce do kręcenia seriali i filmów. Jego zdaniem jest to nie tylko wsparcie dla lokalnej gospodarki i tworzenia miejsc pracy, ale również okazja do promocji irlandzkich talentów twórczych oraz kraju na arenie międzynarodowej.

Skupienie się na Rodzinie Addamsów

W obsadzie drugiego sezonu „Wednesday” zobaczymy wiele znanych twarzy. Znów pojawi się Jenna Ortega jako Wednesday Addams, a sezon dwa skupi się głównie na samej rodzinie Addamsów. W stałej obsadzie zobaczymy takie gwiazdy jak: Catherine Zeta-Jones, Luis Guzmán, Isaac Ordonez i Luyanda Unati Lewis-Nyawo. Do obsady dołączą także Steve Buscemi, Billie Piper, Evie Templeton, Owen Painter i Noah Taylor.

Podsumowanie

Zdjęcia do drugiego sezonu „Wednesday” zostały oficjalnie ogłoszone w maju, a dziś Netflix planuje nakręcić ten sezon z rekordowym budżetem. Wydaje się, że ta decyzja świadczy o dużych planach, jakie gigant streamingowy ma dla tego serialu. Czy oznacza to, że możemy spodziewać się wielkiego hitu? Tego dowiemy się dopiero za kilka lat. Na obecną chwilę wiemy tylko, że nowe odcinki zobaczymy w 2025 roku.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!