Nadchodzący serial "Harry Potter" – czy powróci Matthew Lewis?

Od ogłoszenia informacji o pracach nad serialową adaptacją kultowych książek o Harrym Potterze, fanów serii ogarnia mieszanka ekscytacji i niepewności. Najnowszym zagadnieniem, które podgrzewa dyskusje, jest kwestia udziału w nowej produkcji aktorów znanych z filmowej wersji opowieści. Czy zobaczymy w niej Matthew Lewisa, który w filmach zagrał Neville’a Longbottoma?

Hogwart, intrygi i tajniki magii - powrót do świata Harry'ego Pottera

Zamówiony przez platformę HBO Max serial ma na nowo zaadaptować historię czarodzieja. Plotka ta spolaryzowała zdania wśród fanów uniwersum stworzonego przez J.K. Rowling. Jedna z grup zastanawia się, czy takt odtworzenia dobrze już znanej opowieści jest potrzebny. Inna grupa jest natomiast zaintrygowana możliwością zobaczenia swoich ulubionych aktorów w nowej produkcji.

Czy Matthew Lewis zagra w serialu?

Matthew Lewis, który odgrywał sympatycznego Neville’a Longbottoma od pierwszego filmu serii, w wywiadzie dla People przyznał, że nie spieszy mu się do powrotu do tego uniwersum. Aktor podkreślił, że nie jest osobą, która długo koncentruje się na jednym zadaniu. Jego zainteresowanie zawsze szybko się zmienia. Choć nie jest to coś, na co czeka czy czego pragnie, również nie miałby nic przeciwko powrotowi. Szczególnie jeżeli miałby odegrać rolę dorosłego Nevilla, co z całą pewnością mogłoby dla niego stanowić interesujące doświadczenie.

J.K. Rowling's wersja serialowa Harry'ego Pottera

Serialowa adaptacja platformy HBO Max będzie wiernym odwzorowaniem siedmiu kultowych książek. To oznacza, że prawdopodobnie nie zobaczymy Matthewa Lewisa w roli dorosłego Neville’a. Fani mogą jednak liczyć na to, że aktor powróci w filmowej adaptacji sztuki "Przeklęte dziecko". Reżyser dwóch pierwszych filmów o Harrym Potterze, Chris Columbus, wyraził bowiem chęć sfilmowania tej sztuki.

Podsumowanie

Na ten moment nie znamy wiele szczegółów dotyczących nadchodzącej serialowej adaptacji "Harry’ego Pottera". Wiemy jednak, że obsada ma być zróżnicowana pod względem etnicznym, a premierę planuje się na rok 2026. Wciąż czekamy na dokładniejsze informacje dotyczące obsady i twórców serialu. Bez względu na to, czy zobaczymy w nim znanych z filmów aktorów, czy też nie, serial z pewnością wzbudzi ogromne zainteresowanie fanów serii.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!