Potencjalne wkroczenie na rynek

Inteligentne okulary stały się hitem w 2024 roku. Amazon ma swoje Echo Frames, Meta swoje inteligentne okulary Ray-Ban, a wydaje się, że nowe marki regularnie wprowadzają swoje własne wersje inteligentnych okularów. Czy Google będzie kolejnym gigantem, który wkroczy na ten rozwijający się rynek?

Podsycanie oczekiwań

Google niepozornie zasugerował, że pracuje nad inteligentnymi okularami podczas swojego wydarzenia I/O w Mountain View, Kalifornia. Podczas demonstracji swojego asystenta sztucznej inteligencji do kamery, Gemini Live, w jednym z filmów pokazano osobę zadającą pytania Gemini Live za pomocą swojego telefonu, takie jak "w jakiej dzielnicy jestem?" czy "które obiekty w pobliżu wydają dźwięki?" Następnie osoba poprosiła Gemini Live o pokazanie, gdzie ostatnio widziała swoje okulary. Położyła okulary na biurku, założyła je i zaczęła zadawać podobne pytania. Wygląda na to, że inteligentne okulary mogą robić wszystko to, co Gemini Live w telefonie. Gemini Live korzysta ze zdolności do analizy wideo opracowanej przez Project Astra z Google DeepMind. Projekt Astra prawdopodobnie będzie miał duże znaczenie dla tych nieujawnionych dotąd inteligentnych okularów, ale więcej szczegółów poznamy dopiero po oficjalnym przedstawieniu urządzenia przez Google.

Praktyczne korzyści

Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na inteligentne okulary wspomagane przez sztuczną inteligencję. Te urządzenia mogą robić zdjęcia, nagrywać filmy, odtwarzać muzykę i podcasty, a nawet odpowiadać na najbardziej palące pytania użytkownika – wszystko to za pomocą poleceń głosowych. Mój kolega, Kerry Wan, napisał entuzjastyczną recenzję inteligentnych okularów Ray-Ban od Meta, podkreślając, że zdecydował się zamienić swoje soczewki korekcyjne na inteligentne okulary. Z kolei Prakhar Khanna z ZDNET stwierdził, że są to jego ulubione technologiczne zakupy tego roku.

Wyczekiwanie i spekulacje

Na ten moment nie wiemy wiele więcej o inteligentnych okularach Google. Niemniej jednak są to urządzenia, na które z pewnością będziemy zwracać uwagę.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!