W wieku 77 lat zmarła Susan Backlinie, aktorka i kaskaderka specjalizująca się w scenach pływackich, najbardziej znana z roli Chrissie, pierwszej ofiary rekina-ludojada w kultowym filmie "Szczęki" Stevena Spielberga. Wiadomość o jej śmierci przekazał mediom jej agent, Matthew Templeton.

Słynna rola w "Szczękach"

Mimo plotek, Susan Backlinie podczas nagrywania sceny w "Szczękach" nie była bliska utonięcia. Steven Spielberg, reżyser filmu, nie poinformował jej jednak, że zostanie zanurzona, co miało na celu wywołanie bardziej naturalnej reakcji. Kilka lat później, aktorka w sposób humorystyczny odniosła się do swojej roli w kolejnym filmie Spielberga, komedii wojennej "1941".

Kim była Susan Backlinie?

Susan Backlinie urodziła się 1 września 1946 roku. Przez wiele lat pracowała jako kaskaderka, specjalizując się w scenach pływackich. Wielki ekran zobaczył ją po raz pierwszy w "Szczękach", gdzie wcieliła się w postać Chrissie. Backlinie miała również okazję ponownie współpracować ze Spielbergiem na planie "1941". Wśród jej filmów znajdują się także takie tytuły jak "Dwuminutowe ostrzeżenie", "Dzień zwierząt", "Muppety na tropie" oraz serie "The Quest", "Quark" i "The Fall Guy".

Życie po kinie

Po zakończeniu kariery aktorskiej, Susan Backlinie podjęła pracę jako księgowa. Zawsze jednak pozostała dla publiczności ikoną kina, głównie dzięki swojej roli w "Szczękach".

Podsumowanie

Pamięć o Susan Backlinie z pewnością pozostanie żywa wśród miłośników kina. Jej wkład jako kaskaderki i aktorki w takie filmy jak "Szczęki" czy "1941" zostanie zapamiętany jako niezwykle wałny dla kinematografii. Niech spoczywa w pokoju.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!