BAFTA TV 2024 - Wielki Wieczór Niespodzianek

12 maja miało miejsce wręczenie prestiżowych Nagród Telewizyjnych Akademii Brytyjskiej, czyli BAFTA TV. Wiele znanych seriali wróciło do domu bez statuetek, a fanów czekały duże niespodzianki. Nie brakowało najróżniejszych emocji.

Porażka "The Crown" i "Sukcesji"

Pomimo aż ośmiu nominacji dla finałowego sezonu "The Crown", serial nie zdobył żadnej statuetki. Z kolei fani "Sukcesji" (6 nominacji) mogą czuć się również dość zawiedzeni, ponieważ serial zdobył tylko jedną nagrodę. Złotą maskę dla najlepszego aktora drugoplanowego otrzymał Matthew Macfadyen, który nie pojawił się na ceremonii w londyńskiej Royal Festival Hall, aby odebrać swoje wyróżnienie.

Niespodzianki wieczoru

Jedną z największych niespodzianek okazało się wręczenie nagrody dla najlepszego serialu międzynarodowego. Faworyci do zdobycia tego tytułu - "Sukcesja", "Awantura" i "The Bear", przegrali z mało znaną francuską produkcją "Tapie". Dla wielu to prawdziwe zaskoczenie. Nagrodę dla najlepszego reality TV zdobył "Squid Game: Wyzwanie".

Zwycięzcy BAFTA TV

Najlepszym serialem dramatycznym okazała się produkcja "Top Boy", natomiast w kategorii najlepszego aktora pierwszoplanowego triumfował Timothy Spall za rolę w "The Sixth Commandment". Z kolei najlepszą aktorką pierwszoplanową została Sarah Lancashire za rolę w "Happy Valley". Na szczególne wyróżnienie zasługuje także "The Sixth Commandment", który zdobył statuetkę dla najlepszego limitowanego serialu dramatycznego. W kategorii komedii triumf powędrował do "Such Brave Girls" oraz Mawaany Rizwana i Gbemisoli Ikumelo za role w "Juice" i "Black Ops".

Podsumowanie

Podsumowując, tegoroczne Nagrody Telewizyjne Akademii Brytyjskiej przyniosły wiele niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów. Faworyci musieli ustąpić miejsca mniej znanym, ale nie mniej utalentowanym twórcom i aktorom. Wydarzenie to na pewno zapisze się w historii BAFTA jako noc pełna niespodzianek.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!