Perspektywa Elona Muska

Miliarder i przedsiębiorca Elon Musk twierdzi, że rozwój sztucznej inteligencji w końcu doprowadzi do eliminacji potrzeby pracy człowieka. Wypowiedział się tak podczas swojego zdalnego wystąpienia na konferencji w Paryżu.

Rola sztucznej inteligencji

Na pytanie o potencjał sztucznej inteligencji w kontekście zastępowania ludzi przez roboty w miejscach pracy, Musk odpowiedział, że prawdopodobnie nie będziemy musieli pracować. Jego zdaniem istnieje 80% szansy, że postęp w dziedzinie sztucznej inteligencji doprowadzi do sytuacji, w której człowiek nie będzie musiał pracować, a wszystkie jego podstawowe potrzeby zostaną zaspokojone. Wskazał również, że prawdziwe pytanie dotyczy sensu życia w świecie, gdzie roboty i sztuczna inteligencja będą w stanie wykonywać zadania lepiej niż ludzie.

Nowy chatbot Grok

Wizja przyszłości Elona Muska, zdominowanej przez sztuczną inteligencję, współgra z jego ostatnimi krokami w dziedzinie technologii. Należy do nich uruchomienie jego najnowszego chatbota AI, Groka, który ma za zadanie konkurować z modelami sztucznej inteligencji takich gigantów jak Alphabet Inc. (GOOGL) i Meta Platforms Inc. (META). Prezentacja Groka potwierdza zaangażowanie Muska w rozwój technologii sztucznej inteligencji. Chatbot już teraz wykazuje obiecujące wyniki, stawiając wyzwania istniejącym modelom i ustanawiając nowe standardy w branży.

Bitwa gigantów

Komentarze Elona Muska, pojawiają się w kontekście trwającej batalii prawnej z Samem Altmanem dotyczącej OpenAI. Spór ten przyciąga znaczną uwagę, podkreślając intensywną konkurencję w sektorze sztucznej inteligencji.

Ewolucja światowej gospodarki

Elon Musk, kontrowersyjny, ale niezaprzeczalnie wpływowy lider technologiczny, sugeruje, że przyszłość może być kształtowana przez sztuczną inteligencję na niespotykaną do tej pory skalę. Jego wizja świata, w którym ludzie są uwolnieni od konieczności pracy dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji, stawia wiele pytań dotyczących znaczenia pracy, sensu życia, dochodów i społeczeństwa. Tylko czas pokaże, jak szybko i w jakim stopniu ta wizja stanie się rzeczywistością.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!