Robert Pattinson zaangażowany w produkcję horroru "Possession"

Badanie tajemnic zimnej wojny, burzliwa miłość na tle polityki i kultowy horror "Opętanie" - Robert Pattinson, znany z licznych ról na dużym ekranie, teraz skupia się na przetworzeniu kultowego dzieła Andrzeja Żuławskiego - "Opętanie". Projekt będzie realizowany jako remake znanego filmu grozy, a na stanowisku scenarzysty i reżysera znajdziemy Parkera Finna, znanego z twórczości "Uśmiechnij się".

Od kultowego horroru do współczesnego remaku

Przez lata "Opętanie", film z 1981 roku, wywołuje ciarki na plecach widzów na całym świecie. W Berlinie Zachodnim doświadczyliśmy skomplikowanej duchowej podróży Any (Isabelle Adjani) i Marka (Sam Neill). Gdy małżeński kryzys pochłania oboje, Anna zaniedbuje ich wspólne dziecko i popada w coraz bardziej skrajne stany emocjonalne, z tajemnicami ciężkimi jak bagaż zimnej wojny. Film miał swoją światową premierę na festiwalu w Cannes w 1981 roku i był obiektem mieszanych recenzji, jednak z biegiem czasu zyskał status dzieła kultowego i klasyki kina grozy.

Kariera Roberta Pattinsona - przypomnienie

Pattinson nie jest obcy dla ekranów kin ani dla kultowych postaci. Wielu widzów zna go z roli Człowieka Nietoperza w filmie "Batman" Matta Reevesa. Rozpoczynając swoją karierę filmową od niewielkiej roli w filmie "Vanity Fair: targowisko próżności", przeszedł długą drogę, obejmującą taki blockbuster jak seria "Zmierzch". Oprócz tych filmów, Pattinson zasłynął z ról w takich produkcjach jak "Mapy gwiazd", "Good Time", "High Life", "Król", "Lighthouse" i "Tenet". Obecnie aktor pracuje nad filmem sci-fi "Mickey 17", wyreżyserowanym przez laureata Oscara - Joon-ho Bong.

Zakończenie

Zarówno fani Pattinsona, jak i horrorów czekają z niecierpliwością na remake "Opętania", który może wprowadzić nowe podejście do interpretacji tego kultowego filmu. Obsada i załoga są gotowe na wyzwanie, z obietnicą przyniesienia nam, widzom, nowoczesnej wersji klasycznego horroru, w którym prawdziwy strach nie jest zawsze tym, czym się wydaje.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!