Robert Downey Jr. chce powrócić do roli Iron Mana w MCU

Wśród hollywoodzkich aktorów, którzy po wielu występach w swoich kultowych postaciach eksplorują nowe kierunki kariery, Robert Downey Jr. stanowi wyjątek. Aktor, nierozerwalnie kojarzony z rolą Tony’ego Starka, czyli Iron Mana, nie zamierza porzucać tej postaci. Choć Marvel nie ma obecnie planów na wznowienie tej roli, Downey Jr. wyraził wyraźną chęć powrotu.

Downey Jr. wielokrotnie dawał fanom nadzieję na powrót do roli, która przyniosła mu największy sukces. W rozmowie z Jodie Foster dla cyklu Actors on Actors na łamach serwisu Variety, stwierdził: „To jest po prostu we mnie zakodowane. Prawdopodobnie jest to postać, która jest mi najbardziej podobna, chociaż jest o wiele fajniejsza ode mnie. Stałem się zaskakująco otwarty na ten pomysł.”

Alternatywna wersja Tony’ego Starka?

Jedną z możliwości, które mogłyby pozwolić Downey Jr. na powrót do MCU jako Iron Man, jest nadchodzący projekt – Avengers: Secret Wars. Aktor mógłby wówczas wcielić się w alternatywną wersję Tony’ego Starka. To oznacza, że mimo braku planów ze strony Marvela na przywrócenie Iron Mana w głównym świecie MCU, istnieje otwartość na pokazanie na ekranie alternatywnych wersji znanych postaci.

Podsumowanie

Plany powrotu Roberta Downey Jr. jako Iron Mana na razie są tylko spekulacjami, jednak nadzieja fanów wciąż pozostaje żywa. Niezależnie od dalszych losów tej postaci, Downey Jr. na stałe wpisał się już w historię kina jako jedna z ikon uniwersum filmowego Marvela.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!