Kiedy zobaczymy drugi sezon „Rodu smoka”?

Niebywałe emocje, zmagania na śmierć i życie oraz herosi z najgłębszymi tajemnicami – takie atrakcje przyniesie nam drugi sezon popularnego serialu "Ród smoka" produkcji HBO. Zaledwie dwa tygodnie pozostały do premiery, a oczekiwania są naprawdę spore.

Konflikty na horyzoncie – „Ród smoka”

Nowe odcinki będą skupiały się na rozwijającym się konflikcie między rodami Targaryenów, dowodzonymi przez Rhaenyrę, spadkobierczynię króla Viserysa, zwanych Czarnymi, a Zielonymi, którzy koronowali na władcę Westeros Aegona II, syna Viserysa i Alicent Hightower. W dramaturgiczną wojnę, przeszłą do historii jako Taniec Smoków, zaangażowany jest również Daemon, mąż Rhaenyry. Jeżeli byliście fanami pierwowzoru, z pewnością kojarzycie go jako jednego z najbardziej charakterystycznych bohaterów pierwszego sezonu.

Daemon Targaryen – nowe oblicze w „Rodzie smoka”

Jednak w drugim sezonie zobaczymy zupełnie inne oblicze tej postaci. W wywiadzie dla CBS Matt Smith, który wciela się w Daemona, opisał zmianę swojej postaci: "W pewnym sensie popada w anonimowość. Staje się bardziej miękki, leniwy, grubszy, wolniejszy. Zaczynają nawiedzać go jego demony, duchy, zjawy, jego własne zmysły – ciężar całego zła, których dokonał, naprawdę zapadł w jego świadomość..."

Kto dołączy do obsady w drugim sezonie „Rodu smoka”?

Do obsady dołączą: Abubakar Salim jako Alyn of Hull, Gayle Rankin jako Alys Rivers, Freddie Fox jako Ser Gwayne Hightower, Simon Russell Beale jako Ser Simon Strong, Clinton Liberty jako Addam of Hull, Jamie Kenna jako Ser Alfred Broome, Kieran Bew jako Hugh, Tom Bennett jako Ulf, Tom Taylor jako Lord Cregan Stark i Vincent Regan jako Ser Rickard Thorne. W dotychczasowych rolach powrócą m.in. Emma D'Arcy, Matt Smith oraz Olivia Cooke.

Czy znamy już datę premiery drugiego sezonu „Rodu smoka”?

Drugi sezon „Rodu smoka” zadebiutuje 17 czerwca 2024 roku na platformie streamingowej Max. Jest więc niewątpliwie na co czekać i nie możemy się doczekać!

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!