Wywiad z Wampirem - Znakomity Powrót w 2. Sezonie

Podczas rozmowy z twórcą serialu "Wywiad z wampirem", Rolinem Jonesem, dowiedzieliśmy się wiele na temat zmagających się z różnymi trudnościami ekipy producenckiej. Serial, który zdobywa coraz więcej fanów na całym świecie, wrócił z drugim sezonem i pokazał nam, jak można odświeżyć znane wszystkim tematy. Wrażenia z planu, proces twórczy czy kulisy produkcji, to tylko niektóre z tematów, które omówiliśmy z Jonesem.

Kulisy Produkcji "Wywiadu z Wampirem"

Jones opowiedział o trudnościach, z jakimi przyszło mu się zmierzyć, tworząc drugi sezon serialu. Prócz problemów logistycznych, takich jak strajk scenarzystów czy kręcenie odcinków w obcym kraju, ekipa musiała radzić sobie także z nieprzewidzianym obsadzeniem. Te trudności wpłynęły na tempo pracy i stworzyły - jak sam twórca to określa - "mały dom wariatów". Niemniej Jones podkreśla, że mimo przeciwności losu, tworzenie serialu o wampirach było ciekawym doświadczeniem.

Zmiany w Fabule

W przenoszeniu książkowej historii na ekran, twórcy musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. Zniknięcie dwóch ważnych postaci książkowych - dziennikarza i Lestata - wymagało "liftingu scenariuszowego". Również powrót jednej z głównych postaci, Lestata, miał swoje specyficzne uwarunkowania. Jak tłumaczy Jones, chodziło o to, aby stworzyć postać skonfliktowaną wewnętrznie i stawiającą czoła swoim demonom.

Relacje Postaci

Drugim sezonem rządzi przede wszystkim zmiana w dynamice i charakterze relacji między postaciami. Louis, główny bohater, przechodzi z jednej trudnej emocjonalnie relacji do drugiej, dojrzalszej i zdrowszej. Jak zauważa Jones, to relacja, którą widzowie mogą postrzegać inaczej pod koniec sezonu. Kwestia relacji między postaciami była jednym z głównych tematów rozmowy z twórcą.

Podsumowanie

Pracy nad drugim sezonem "Wywiadu z wampirem" towarzyszyło wiele wyzwań, jednak jak podkreślił Jones, "jest OK. W porządku. Tak. Może. Chyba". Czekamy na kolejną odsłonę "Wywiadu z wampirem" i jesteśmy ciekawi, jakie zmiany przyniesie trzeci sezon. Jak zapowiada twórca, na pewno nie zabraknie w nim ekscytujących momentów, a sam Reid, grający Lestata, zasługuje na to, by opowiedzieć samodzielnie historię swojej postaci.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!