Poszukiwanie osobistego asystenta

Używanie telefonów to dla mnie codzienność. Zazwyczaj mam od pięciu do ośmiu z nich na biurku w każdej chwili. Kiedy w zeszłym tygodniu zaczęły pojawiać się recenzje Humane AI Pin, postąpiłem jak każda logicznie myśląca osoba: sięgnąłem po najbliższy telefon i spróbowałem przekształcić go w mojego osobistego asystenta sztucznej inteligencji.

Gemini jako alternatywa

Twórcy Humane AI Pin stawiają na najnowocześniejszą konsumencką technologię, ale recenzje ujawniają, że korzysta on z procesora Snapdragon sprzed czterech lat i działa na niestandardowej wersji Androida 12. Wydaje się więc być średnio zaawansowanym smartfonem z systemem Android. W takim razie, dlaczego nie wypróbować Gemini i przypiąć go do koszuli? To zaledwie 10 minut, a otrzymuje się potężny gadżet sztucznej inteligencji.

Pierwszym prototypem był Motorola Razr Plus, z którą przyczepiłem Gemini do kołnierzyka koszuli. Mimo obiecującej koncepcji napotkałem trudności, na które nie byłem przygotowany. Niestety, nie można było pobrać Gemini z Google Play na telefonie z ekranem składanym. Dodatkowo korzystanie z asystenta głosowego na zewnętrznym ekranie składanego telefonu okazało się wyzwaniem.

Telefony jako kluczowy element

Ostatecznie zrezygnowałem z koncepcji składanego telefonu na rzecz Pixela 8 i Pixel Watch 2. Chociaż to był ciekawy eksperyment, przekonałem się, że przyszłość gadżetów AI to po prostu telefony. Już teraz są one wyposażone w potężne procesory, skuteczne rozpraszanie ciepła i zaawansowane łączności bezprzewodowe. Co więcej, wydają się one mniej komiczne niż pin z laserem na twojej piersi. Słuchawki są kolejnym popularnym wyborem, ponieważ ludzie chętnie noszą je przez cały dzień.

Optymalne rozwiązanie na przyszłość

Chociaż jestem pasjonatem gadżetów, jestem przekonany, że przyszłość noszonych urządzeń sztucznej inteligencji należy do telefonów komórkowych. Dziś smartfony są wyposażone w potężne procesory i zaawansowane technologie bezprzewodowe. Co więcej, słuchawki bezprzewodowe wydają się znacznie praktyczniejszym i mniej ekscentrycznym rozwiązaniem niż urządzenia przypinane do ubrania. Wydaje się, że mamy już wszystko, czego potrzebujemy, aby stworzyć świetny sprzęt ze sztuczną inteligencją.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!