Wspólna praca z Google

Raport opublikowany po wywiadzie z dyrektorem wykonawczym Samsunga, Cho Cheol-minem, informuje, że koncern prowadzi rozmowy z Google na temat rozwoju sztucznej inteligencji na urządzeniach. Podkreślono, że druga wersja Gemini Nano Google będzie dostępna na serii Galaxy S25, gdy ta zostanie wprowadzona na rynek w przyszłym roku.

Nowe kierunki rozwoju

Cho poinformował, że "rozpoczęliśmy dyskusję na temat implementacji drugiej wersji Google's 'Gemini Nano' w sztucznej inteligencji na urządzeniach." Dodatkowo zapowiedział, że Samsung planuje "prywatne" spotkanie z Google, aby omówić dalsze kroki w rozwoju sztucznej inteligencji dla Galaxy S25. Samsung kontynuuje swoje działania związane ze sztuczną inteligencją, a Cho wyraził przekonanie, że umożliwi ona konsumentom "efektywne doświadczenie sztucznej inteligencji." Firma uważa, że telefony oferują lepsze możliwości niż komputery do wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji przez użytkowników.

Wzmożone inwestycje

Cho zaznaczył, że firma planuje zwiększyć liczbę pracowników zajmujących się rozwojem możliwości sztucznej inteligencji na urządzeniach poprzez swoje chipsety Exynos. Oświadczył, że obecnie około 200 osób pracuje nad rozwojem sztucznej inteligencji na urządzenia oparte na chipsetach Exynos. Wyraził nadzieję, że ta liczba podwoi się i osiągnie 400 w ciągu roku.

Innowacyjne połączenie

Dyrektor wykonawczy Samsunga zasugerował możliwość połączenia sztucznej inteligencji na urządzeniach z usługami sztucznej inteligencji opartymi na chmurze. Model Gemini Nano Google jest najmniejszym z trzech stworzonych przez firmę. Nano został zaprojektowany do skutecznej obsługi mniejszych zadań na urządzeniach. Model ten został dostosowany do użytku na telefonach Android, co zostało zrealizowane przez Google w swojej serii Pixel 8.

Wizja przyszłości Galaxy

Samsung konsekwentnie poszerza swoje technologie sztucznej inteligencji, podwajając liczbę pracowników i prowadząc rozmowy z Google na temat dalszego rozwoju tej technologii na swoich urządzeniach. W efekcie rynek może spodziewać się jeszcze lepszej i bardziej efektywnej sztucznej inteligencji w przyszłych urządzeniach Samsung Galaxy.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!