Wskrzeszenie pomysłu Steve'a McQueena: film "Jukatan"

Ponad dwie dekady po śmierci ikony kina akcji, Steve’a McQueena, jeden z jego niewykorzystanych scenariuszy, "Jukatan", wraca do światła dziennego. Za projekt odpowiada duet Robert Downey Jr. i jego współmałżonka Susan Downey z Team Downey.

Zmartwychwstanie filmu

W Hollywood mówi się o realizacji "Jukatan" już od 20 lat. Przez ten czas powstało wiele różnych wersji scenariusza, nad którymi pracowali tacy twórcy jak Paul Scheuring, Anthony Peckham i Terry Rossio. Tym razem, to meksykański pisarz Dunnet Alcocer jest zadania stworzenia fabuły dla Netflixa.

Opowieść o poszukiwaniu skarbu Majów

Historia, którą miał na myśli McQueen, opowiadała o zbieraczu złomu, który poszukiwał skarbu Majów na Półwyspie Jukatan. Na razie tyle wystarczy — projekt jest na tak wczesnym etapie, że nawet Netflix nie udzielił na ten temat oficjalnego komentarza.

Spadek po ikonie kina akcji

Steve McQueen, niezapomniana ikona kina akcji z lat 60. i 70., zdobył popularność dzięki rolom w takich filmach jak "Bullit", "Papillon" oraz "Płonący wieżowiec". Początki jego kariery zostały zaznaczone rolą w filmie "Między linami ringu", gdzie wystąpił obok Paula Newmana, oraz w filmie "Blob, zabójca z kosmosu".

Podsumowanie

Projekt "Jukatan" wciąż kryje wiele niewiadomych, ale zaangażowanie Downey Jr. dodaje mu prestiżu i przyciąga uwagę fanów. To również szansa na prezentację jednego z pomysłów McQueena, który mógłby zostać zapomniany. Wszyscy z niecierpliwością czekamy, jak potoczą się losy zbieracza złomu w dżunglach Jukatanu.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!