Nowy Gladiator zbliża się wielkimi krokami

Miłośnicy filmów akcji mogą zacierać ręce. Na targach CineEurope 2024 w pięknej Barcelonie, Paramount Pictures dało przedsmak tego, co już wkrótce ujrzymy na wielkim ekranie. Bohaterem naszej dzisiejszej rozmowy będzie wyjątkowe dzieło, jakim jest "Gladiator 2", którego kontynuacja powstaje ćwierć wieku po premierze pierwszej części.

Nowy Gladiator obiecuje sporo emocji

Podczas panelu wytwórni Paramount Pictures, na którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć, zaprezentowany został wcześniej niepublikowany zwiastun "Gladiatora 2". Film ma zawierać największe sceny akcji, które kiedykolwiek nakręcono - zapowiedział Mark Viane, prezes Paramount ds. międzynarodowej dystrybucji kinowej. Twórcy "Gladiatora 2" poszli na całość - na Malcie powstało miasteczko z ogromnym Koloseum. Oczekuje nas wielka bitwa, a miejsce akcji z pewnością zapadnie nam w pamięć.

Co wiemy o fabule?

Zapowiedziany film to kontynuacja historii, której akcja rozgrywa się 20 lat po wydarzeniach z "Gladiatora". Bohaterem jest Lucjusz Werus (Paul Mescal), siostrzeniec Commodusa, który od piętnastu lat błąka się po dziczy. Obok Mescala na planie zobaczymy takie gwiazdy jak Denzel Washington, Joseph Quinn czy Fred Hechinger. Znów na ekranie zobaczymy też Connie Nielsen, która wciela się w postać matki Lucjusza.

Kiedy zobaczymy "Gladiatora 2" na ekranach kin?

Stacja Paramount zapewniła nas, że na premierę "Gladiatora 2" nie będziemy musieli długo czekać. Film zostanie wydany 22 listopada 2024 roku. Czy kolejna część tej kultowej produkcji przyciągnie tłumy do kin? Przekonamy się o tym już wkrótce.

Po tylu latach czekania na kontynuację, "Gladiator 2" z pewnością wywoła wiele emocji u kinomanów. Czy spełni pokładane w nim oczekiwania? Czy spektakl na wielkim ekranie będzie równie imponujący jak zapowiadane materiały z planu? Czy nowe postacie wpiszą się w kanon darzonej wielkim sentymentem historii? Odpowiedzi na te pytania poznamy już wkrótce. Czekamy z niecierpliwością!

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!