Festiwal Filmowy w Wenecji Gościć Będzie Nowy Film Johnny'ego Deppa "Modi"

Wenecja: Centrum Kontrowersji i Odważnych Wyborów

Festiwal Filmowy w Wenecji jest znany z ryzykownych wyborów, często przekraczających granice konwencji w świecie kinematografii. W 2020 roku festiwal promował filmy twórców oskarżonych o przemoc seksualną, takich jak Woody Allen, Roman Polański czy Luc Besson. W tym roku swoją premierę będzie miał film "Modi", reżyserowany przez kontrowersyjnego Johnny'ego Deppa.

"Modi" - Film Biograficzny z Gwiazdorską Obsadą

"Modi" to adaptacja sztuki Dennisa McIntyre'a, opowiadającej historię włoskiego artysty Amedeo Modiglianiego. W dramacie biograficznym wystąpią m.in. Riccardo Scamarcio w roli głównej, a także osobistości takie jak Al Pacino jako producent filmu oraz aktorzy Stephen Graham, Bruno Gouery, Ryan McParland, Benjamin Lavernhe, Sally Phillips, Antonia Desplat i Luisa Ranieri.

Akcja Rozgrywa się w Czasie Pierwszej Wojny Światowej

Akcja filmu "Modi" toczy się w Paryżu w 1916 roku, podczas pierwszej wojny światowej. Amedeo Modigliani, ukrywający się przed policją, staje przed dylematem: zakończyć karierę czy dać się przekonać do zmiany decyzji przez innych artystów. Chaos narasta, gdy na scenę wkracza kolekcjoner, który może odmienić życie malarza. To pierwszy film wyreżyserowany przez Johnny'ego Deppa od czasu jego debiutu reżyserskiego "Odważny" z Marlonem Brando.

Przyszłoroczny Festiwal Filmowy w Wenecji: Czego Możemy się Spodziewać?

Chociaż oficjalny program przyszłorocznego festiwalu nie jest jeszcze znany, możemy przewidzieć kilka tytułów, które mają szansę na udział. Wśród potencjalnych kandydatów są takie filmy jak "Joker: Folie à Deux" Todda Phillipsa, "Queer" Luki Guadagnino z Danielem Craigiem w roli głównej, "I'm Still Here" Waltera Sallesa, oparty na prawdziwej historii brazylijskiej aktywistki z lat 70., oraz "Eden" Rona Howarda z gwiazdorską obsadą, w tym Ana de Armas, Vanessa Kirby, Sydney Sweeney, Jude Law i Daniel Brühl.

Podsumowanie

Festiwal Filmowy w Wenecji kontynuuje tradycję zaskakiwania niekonwencjonalnymi wyborami. W tym roku na dużym ekranie zobaczymy film "Modi", reżyserowany przez Johnny'ego Deppa. Pragnienie przekraczania granic przez organizatorów festiwalu sprawia, że wydarzenie to jest jednym z najbardziej znaczących w świecie kinematografii. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje i premiery.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!