Powrót na szczyt

Niedawno borykający się z problemami finansowymi Xpeng, teraz rusza pełną parą, rozpoczynając ambitny plan rozwoju. Przewiduje się debiut na nowych rynkach oraz wprowadzenie nowej marki: Mona. Dzięki temu firma powraca na szczyt jako jeden z najbardziej innowacyjnych graczy na chińskim rynku.

Przyszłość elektrycznych samochodów

Mona, wywodząca się z „Made of New AI”, to ambitny projekt nowej generacji pojazdów. He Xiaopeng, prezes i dyrektor generalny Xpeng, zainwestował około 450 milionów euro w rozwój samochodów opartych na sztucznej inteligencji, tworząc zespół składający się z około 4,000 osób. Samochody te będą oczywiście w pełni elektryczne oraz oparte na sztucznej inteligencji, co w wielu aspektach będzie ich fundamentem.

Na europejskim szlaku

Xpeng planuje umocnić swoją pozycję w Europie, rozpoczynając od niektórych rynków jej północnej części i planując debiutować w kilku kluczowych krajach do końca 2024 roku. Dodatkowo wiele obecnych modeli ma być całkowicie odnowionych. Firma zamierza także wprowadzić na rynek 30 nowych modeli oraz aktualizacji do 2027 roku.

Rewolucja cenowa

Nowa seria elektrycznych samochodów ma być bardzo zaawansowana, ale dostępna cenowo. W Chinach planowana cena sprzedaży pierwszego modelu, M03, mieści się w przedziale od 15,000 do 20,000 euro (około 12,000-17,000 funtów). Na podstawie zdjęć tego modelu, zadajemy sobie pytanie, jak to jest możliwe.

Przystępność i innowacje

Po trudnym okresie Xpeng szykuje się do powrotu na szczyt, wprowadzając na rynek nową markę samochodów napędzanych sztuczną inteligencją. Ambitne plany rozwoju i ekspansji na rynki europejskie oraz przystępność cenowa, są kluczowe dla dalszego rozwoju firmy i jej technologii. Czekamy z niecierpliwością na oficjalne otwarcie nowej marki 20 czerwca.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!