Reżyser "Argylle" nie rozumie fali negatywnych opinii

Matthew Vaughn, reżyser filmu "Argylle", który w 2023 roku spotkał się z ostrą krytyką, wyznał w jednym z wywiadów, że nie rozumie motywów złośliwych recenzentów. Film, chociaż utrzymany w konwencji typowej dla jego twórcy, został potraktowany przez branżę filmową jak czarna owca, a hejtujące komentarze dotarły do najgłębszych zakamarków internetu.

Bitwa na recenzje

Negatywne opinie o "Argylle" pojawiły się niemal natychmiast po premierze. Film zarzucano przesadną brutalność, niewłaściwe traktowanie postaci, a przede wszystkim - brak oryginalności. Wiele osób oskarżało Vaughna o wtórność i nierozwijanie swojego stylu, co w oczywisty sposób miało wpływać na jakość filmu. Fala krytyki, jaką wywołał "Argylle", była jednym z najsilniejszych zjawisk tego typu w 2023 roku.

Vaughn odpiera zarzuty

Według Matthew Vaughna, decyzje artystyczne, które podjął w przypadku "Argylle", były przemyślane i zgodne z jego wizją filmu. Reżyser podkreślił, że zawsze starał się tworzyć filmy autentyczne, które nie boją się ukazywać rzeczywistości w surowym świetle. Zdobywca wielu nagród kinematograficznych zaznaczył, że nie rozumie motywów, które kierowały negatywnymi recenzjami.

Podsumowanie

Matthew Vaughn, mimo brutalnej krytyki, której doświadczył po premierze "Argylle", pozostaje wierny swoim przekonaniom artystycznym. Film, mimo przerażających opinii, zdobył swoją grupę odbiorców, którzy docenili rozmach produkcji i indywidualny styl reżysera. Jak pokazuje historia kinematografii, nie zawsze filmy doceniane za życia twórców okazują się być tymi, które zapadają w pamięć widzów. Może "Argylle" zyska na wartości z biegiem lat?

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!