Cate Blanchett przewodniczącą jury 32. edycji EnergaCameraimage!

W przyszłym roku, od 16 do 23 listopada, Toruń stanie się gospodarzem 32. edycji EnergaCameraimage International Film Festival, jednego z najważniejszych festiwali filmowych na świecie. W ramach festiwalu odbędzie się konkurs główny, w którym doceniane są najlepsze zdjęcia. W poprzednich edycjach jury przewodniczyły takie gwiazdy jak Juliette Binoche czy Nina Hoss. Tym razem honor ten przypadnie kolejnej wyjątkowej osobie.

Cate Blanchett na czele jury EnergaCameraimage 2024!

Organizator festiwalu, Marek Żydowicz, z dumą ogłosił, że przewodniczącą jury na 32. edycji festiwalu będzie australijska aktorka Cate Blanchett. "Cate Blanchett to niesamowita artystka. Inspiruje wiele osób na całym świecie, w tym największych współczesnych artystów. Jestem dumny i szczęśliwy, że przyjęła zaproszenie i zgodziła się zostać przewodniczącą jury konkursu głównego." - powiedział Żydowicz.

Wizyta aktorki w Polsce

Cate Blanchett również skomentowała to ogłoszenie, wyrażając swoje podekscytowanie: "Filmy są jak błyskawice złapane w butelkę, a ja miałam ten kreatywny przywilej pracowania z jednymi z najlepszych 'łapaczy błyskawic' - osób, które na zawsze zmieniły sposób, w jaki pracuję i patrzę na świat. Możliwość bycia w środku tłumu podczas EnergaCameraimage to spełnienie marzenia." Jej wizyta w Polsce to ogromny zaszczyt dla festiwalu i jego uczestników.

Podsumowanie

32. edycji EnergaCameraimage International Film Festival zapowiada się niezwykle emocjonująco. Cate Blanchett, jedna z najbardziej wpływowych postaci w świecie sztuki filmowej, przewodniczyć będzie jury konkursu głównego. Jej obecność na festiwalu to kolejny dowód na rangę i znaczenie tego wydarzenia na światowej scenie filmowej.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!