Przedpremierowy pogląd na 2. sezon „Rodu smoka”

Premiera drugiego sezonu „Rodu smoka” jest tuż za rogiem. Pierwsze odcinki hitowej produkcji debiutują na streamingu 17 czerwca, a oczekiwania fanów serialu osadzonego w świecie „Gry o tron” są ogromne. Wielu zastanawia się, jak potoczą się losy ulubionych bohaterów w kolejnych odcinkach - czy twórcy serialu wiedzą już, jak zakończą przygodę, którą rozpoczęli?

Czy twórcy „Rodu smoka” znają już zakończenie?

Po doświadczeniach z „Gry o tron”, twórcy nowych seriali dokładają wszelkich starań, aby zakończenie historii było przemyślane i dostosowane do oczekiwań fanów. Showrunner „Rodu smoka”, Ryan Condal, na łamach serwisu io9, zdradził, że zespół ma już plan zakończenia serii. Zapewnił, że zna moment, w którym zasłona opadnie, choć przyznał, że historia kontynuuje się przez kolejne dekady - aż do upadku dynastii Targaryenów i obalenia Szalonego Króla [Aerys II] przez Roberta Baratheona.

Jak długo potrwa „Ród smoka”?

Mimo że twórcy mają pewność co do zakończenia, widzowie muszą jeszcze trochę poczekać, zanim wszystko stanie się jasne. Ile dokładnie potrwa „Ród smoka”? W 2022 roku George R. R. Martin, autor sagi literackiej, na której oparty jest serial, zdradził na swoim blogu, że produkcja potrwa przynajmniej cztery sezony, by wiernie oddać historię z książkowego pierwowzoru.

Co czeka nas w 2. sezonie „Rodu smoka"?

Drugim sezonem „Rodu smoka” zdominuje konflikt. Pierwsze odcinki przedstawią konsekwencje finału 1. sezonu, co zwiastuje burzliwe wydarzenia prowadzące do Tańca Smoków – krwawej wojny domowej w rodzie Targaryenów. Wszystko rozpocznie się od zdobycia Harrenhal przez Daemona. Zapowiedź drugiego sezonu można sprawdzić w pełnym zwiastunie produkcji.

Podsumowanie

Choć „Ród smoka” jest jeszcze młody, twórcy są zdecydowani uniknąć błędów poprzednich produkcji i zapewnić widzom satysfakcjonujące zakończenie. W trakcie twórczego procesu nawiązują bezpośrednio do pierwowzoru literackiego, co powinno przypaść do gustu fanom oryginału. Z pewnością drugi sezon będzie pełen zaskakujących wydarzeń i emocji, na które warto poczekać. Premiera już 17 czerwca na HBO i Max - nie można przegapić!

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!