Świat rozstaje się z Marzeną Kipiel-Sztuką

W wieku 58 lat zmarła Marzena Kipiel-Sztuka, znana przede wszystkim jako Halina, żona Ferdka z popularnego serialu "Świat według Kiepskich". Informację o jej śmierci przekazała Renata Pałys, wcielająca się w serialu w postać Heleny Paździoch. Pogrzeb aktorki odbył się w małym gronie najbliższych.

Kim była Marzena Kipiel-Sztuka?

Kipiel-Sztuka to ikona polskiego serialu komediowego "Świat według Kiepskich", w którym zagrała w 664 odcinkach. Artystka wykreowała tam postać Haliny Kiepskiej - kobiety zmiennych nastrojów, z gorącym sercem, która pomimo niedociągnięć swojego męża, Ferdka, zawsze stawała w obronie swojej rodziny. Ta rola przyniosła jej największą popularność i miłość widzów.

Żegnaj, Halino

Smutną informację o śmierci Kipiel-Sztuki przekazała Renata Pałys, która na swoim profilu w mediach społecznościowych opublikowała zdjęcie zmarłej koleżanki. "Odeszła od nas Marzena... Niech spoczywa w pokoju..." - napisała Renata. Fani serialu zalały internet kondolencjami i głębokim smutkiem.

Pamięć o Marzenie Kipiel-Sztuce

Postać Haliny Kiepskiej już zawsze zostanie w pamięci widzów. Wielu z nich dziękowało aktorce za radość, którą przynosiła poprzez swoją rolę. Wielu uważa ją nawet za jedną z najlepszych postaci w historii polskiej komedii filmowej.

Podsumowanie

Zgon Marzeny Kipiel-Sztuki to wielka strata dla polskiej sceny filmowej. Aktorka, choć kojarzona przede wszystkim jako żona Ferdka Kiepskiego, była utalentowaną artystką, której udało się stworzyć niezapomnianą postać. Ciepłe wspomnienia i wdzięczność fanów gwarantują, że Kipiel-Sztuka zostanie na zawsze w naszych sercach.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!