Apple kontra reszta

W świecie gigantów technologicznych Apple bezsprzecznie prowadzi, jeśli chodzi o zakup własnych akcji. Ta strategia pozwala firmie skupić zyski i umocnić swoją pozycję na rynku. W ciągu ostatniej dekady Apple wydało ogromne sumy na wykupienie własnych udziałów, przewyższając przy tym inne firmy technologiczne.

Wielkie pieniądze

Między 2013 a 2023 rokiem, Apple zainwestowało ogromne środki we własne akcje. Poprzez program wykupu akcji o wartości 621 miliardów dolarów, firma przewyższyła inne korporacje technologiczne. Jest to szczególnie widoczne w porównaniu z Alphabet, firmą macierzystą Google, która w tym samym okresie przeznaczyła na ten cel tylko jedną trzecią tej kwoty.

Strategiczny ruch

Apple kontynuuje swoją strategię. W minionym roku finansowym firma przeznaczyła aż 78 miliardów dolarów na odkup własnych akcji. W ten sposób wyraźnie widać, że korporacja konsekwentnie dąży do umocnienia swojej pozycji na rynku poprzez redukcję własnych długów. Zakup akcji stanowi kluczowy element strategii Apple, mającej na celu zwiększenie wartości dla akcjonariuszy.

Gigantyczne inwestycje

Apple jest niekwestionowanym liderem wśród gigantów technologicznych, jeśli chodzi o odkupywanie własnych akcji. Zdecydowanie wyprzedza swoich rywali, takich jak Google. W ciągu ostatniej dekady firma wydała na ten cel ponad 600 miliardów dolarów, a w minionym roku finansowym aż 78 miliardów dolarów. Kluczową kwestią jest to, że przekłada się to na zwiększenie wartości dla akcjonariuszy Apple i umacnia pozycję firmy na rynku.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!