Prequel "Ród smoka" - co wiemy na ten temat?

Tomlin, rozmawiając z serwisem Entertainment Weekly, podzielił się informacją, że nadchodzący prequel "Rodu smoka" będzie miał zupełnie inną formę niż "Gra o tron". Zamiast opierać się na obszernej, samodzielnej powieści, scenariusz spin-offu ma bazować na części „Ognia i krwi”. Wskazał również, że tworzenie tego spin-offu to jak opowiadanie historii Napoleona, Aleksandra Wielkiego lub innej dużej postaci historycznej, o której wiemy bardzo dużo.

Duch narracji o wielkich wodzach odżywa

Tomlin zauważył, że tworzenie tej historii to pewnego rodzaju przekształcenie jej w opowieść o wybitnych przywódcach historycznych, o których mamy obszerną wiedzę. Wiadomo, które terytoria zdobyli, kto przeżył, a kto umarł. Wszystko to staje się fabułą, a następnie zadaniem scenarzysty jest zastanowić się, jakie uczucia temu towarzyszyły i jakie emocje panowały w chwili śmierci lub przetrwania poszczególnych postaci.

"Ród smoka" – pierwszy władca Siedmiu Królestw i Żelazny Tron

Spin-off planuje przedstawić historię pierwszego władcy Siedmiu Królestw i pierwszego króla, który zasiadł na Żelaznym Tronie, zapoczątkowując tym samym dynastię Targaryenów. Aegon i jego siostry, Visenya i Rhaenys, podbili sześć z siedmiu królestw Westeros dzięki pomocy trzech smoków i swojej armii. Wydarzenia te miały miejsce około 300 lat przed "Grą o tron" i niecałe 100 lat przed "Rodem smoka".

Podsumowanie

Prequel "Rodu smoka" w planach HBO to nie tylko ekscytująca wiadomość dla fanów "Gry o tron", ale także obiecująca propozycja dla miłośników historii, zwłaszcza tych zafascynowanych historią wielkich liderów takich jak Napoleon czy Aleksander Wielki. Jakie niespodzianki przyniesie nam ten nowy serial? Czekamy na dalsze doniesienia.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!