Świat pożegnał Rogera Cormana – legendarnego reżysera kina klasy B

Roger Corman, reżyser i scenarzysta, który kształtował kierunki kina niezależnego i wprowadził do Hollywood wiele znanych twarzy, zmarł w wieku 98 lat. Zasłynął z tworzenia filmów o niskim budżecie, które stały się klasykami gatunku. Należą do nich między innymi "Little Shop of Horrors", "Death Race 2000" oraz "Piranha". Wielu wybitnych aktorów i reżyserów, takich jak Martin Scorsese czy Robert De Niro, rozpoczęło swoją karierę dzięki Cormanowi.

Człowiek-cinema

Corman był twórcą ponad 400 filmów, które mimo niskiego budżetu, stały się kultowymi dziełami kina klasy B. Przez jego profesję przewinęło się wiele znanych twarzy, które zawdzięczają Cormanowi swoje pierwsze kroki w branży. Roger Corman był zatem nie tylko zasłużonym reżyserem i scenarzystą, lecz także talent-scoutem, który odkrywał przyszłe gwiazdy kina.

Kariery zaczynane od Cormana

Osoby związane z Hollywood, które rozpoczynały swoją karierę od Cormana, to między innymi Martin Scorsese i Robert De Niro. Corman był zatem nie tylko znakomitym twórcą, lecz również mentorem dla wielu początkujących artystów. To za jego sprawą wiele osobistości filmowych otrzymało pierwsze szanse i mogło zaistnieć na szeroko pojętej scenie filmowej.

Ostatnie pożegnanie reżysera

Roger Corman zmarł w czwartek w swoim domu w Santa Monica w Kalifornii - poinformowała w sobotę jego córka, Catherine Corman. Wiadomość o jego śmierci obiegła media, poruszając serca wielu kinomanów i branżę filmową na całym świecie. Pożegnanie legendarnego reżysera to koniec pewnej ery w Hollywood.

Roger Corman – legenda kina, która odeszła

Roger Corman, mimo że nie żyje, na zawsze pozostanie w pamięci miłośników kina jako człowiek, który zmienił oblicze Hollywood. Jego kultowe filmy, pełne oryginalności i niezależności, na zawsze zapisały się złotymi zgłoskami w historii kina. Dzięki niemu wiele osobistości mogło rozpocząć swoją karierę i zaistnieć na scenie filmowej.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!