W świecie, gdzie sztuczna inteligencja (AI) coraz śmielej wkracza w różne dziedziny naszego życia, od bezpieczeństwa po samochody autonomiczne, teraz dociera także do gastronomii. W Escondido, w hrabstwie San Diego, zadebiutował pierwszy kiosk smoothie wykorzystujący robotykę i AI, nazwany "Thor's Skyr by Blendid".

Automat, zlokalizowany wewnątrz centrum fitness LA Fitness, jest otwarty dla wszystkich, nie tylko dla członków siłowni. Jest to wynik współpracy islandzkiej marki jogurtowej Thor's Skyr z Blendid ze startupem tworzącym zautomatyzowane maszyny do żywności.

Jak działa?
Klienci mogą dostosować swoje zamówienie w dowolnym momencie za pomocą aplikacji Blendid, a także osobiście. Cyfrowe menu pozwala na regulację ilości składników w smoothie za pomocą suwaka na ekranie. Kiosk jest w stanie wyprodukować 45 smoothie na godzinę!

Menu i funkcje:

Oprócz świeżych smoothie, klienci mogą również zaplanować odbiór zamówienia za pomocą aplikacji. Kiosk przechowuje smoothie w bezpiecznym miejscu, z dala od innych klientów.

Vipin Jain, współzałożyciel i CEO Blendid, zwraca uwagę na trudności związane z zatrudnianiem pracowników w branży gastronomicznej. "Jest bardzo trudno zatrudnić pracowników do pracy w usługach gastronomicznych. Jest 11 milionów wolnych miejsc pracy w sektorze usług gastronomicznych w USA. Jak zatrudnić i zatrzymać ludzi do pracy w gastronomii?

Debiut "Thor's Skyr by Blendid" w San Diego to znakomity przykład, jak sztuczna inteligencja może rewolucjonizować branżę gastronomiczną. Oferując szybkie, zdrowe i dostępne opcje żywieniowe, ten kiosk AI może być prekursorem nowej ery w obsłudze klienta i produkcji żywności. To kolejny krok w kierunku przyszłości, gdzie technologia i innowacje kształtują nasze codzienne doświadczenia.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!