Hojna filantropia

Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI, niedawno został miliarderem. Wraz ze swoim partnerem, Oliverem Mulherinem, podpisali dokument o nazwie Giving Pledge, zobowiązując się do przekazania większości swojego majątku na cele charytatywne.

Nowi członkowie inicjatywy

Giving Pledge to inicjatywa rozpoczęta w 2010 roku przez Billa Gatesa, Melindę French Gates oraz Warrena Buffetta. Projekt ten ma na celu zachęcenie najbogatszych ludzi na świecie do przekazywania większości swojego majątku na cele dobroczynne. W swoim oświadczeniu Altman i Mulherin wyrazili wdzięczność za społeczne wsparcie, które pomogło im osiągnąć sukces.

Majątek zbudowany na inwestycjach

Chociaż Altman jest dyrektorem generalnym OpenAI, nie posiada udziałów w tej firmie. Jego majątek pochodzi z inwestycji w takie firmy jak Reddit i Stripe, a także w energetykę jądrową, biotechnologię i nieruchomości.

Wsparcie globalnych celi charytatywnych

Poprzez podpisanie Giving Pledge, Altman i Mulherin dołączają do grona znanych miliarderów, takich jak MacKenzie Scott, Reid Hoffman, Marc Benioff, Elon Musk, Larry Ellison, Mark Zuckerberg i Priscilla Chan. Pokazuje to rosnący trend wśród najbogatszych ludzi na świecie do przeznaczania swoich fortun na cele dobroczynne.

Miliarderzy na rzecz społeczeństwa

Sam Altman, chociaż nie jest udziałowcem w OpenAI, zdołał zgromadzić majątek przekraczający miliard dolarów. Teraz, wspólnie z partnerem Oliverem Mulherinem, zdecydowali się przekazać większość tego majątku na cele charytatywne. Jest to kolejny przykład wśród najbogatszych, którzy wybierają filantropię jako sposób wykorzystania swojego bogactwa na rzecz społeczeństwa.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!