Krótszy, ale intensywniejszy sezon

Powszechnie wiadomo, że drugi sezon znanej produkcji „Ród Smoka” zaskoczy nas nie tylko swoją fabułą, ale i zmniejszoną liczbą odcinków. W przeciwieństwie do poprzedniej serii, która liczyła 10 odcinków, najnowszy sezon będzie zawierał zaledwie osiem. Zastanawiamy się – o co chodzi? Czy decyzja o skróceniu drugiej serii wynikała z planów producentów, czy była wymuszona przez zewnętrzne okoliczności? Ostateczne wyjaśnienie serwuje nam Sara Hess, scenarzystka i producentka wykonawcza słynnego serialu.

Czemu druga seria będzie krótsza?

Nowe odcinki „Rodu Smoka” zostaną udostępnione na platformie Max, która z dniem 11 czerwca zastąpi dotychczasowe HBO Max. Pierwszy odcinek drugiej serii zadebiutuje już 17 czerwca, a finałowy odcinek zostanie opublikowany 5 sierpnia. Fani, którzy od początku śledzili losy bohaterów, z pewnością zadadzą sobie pytanie - dlaczego druga seria będzie krótsza? Jak to jest możliwe, że kontynuacja jednego z największych hitów ostatnich lat, HBO „Ród Smoka”, została skrócona o dwa odcinki?

Odpowiedź kryje się w... finansach?

W rozmowie z Entertainment Weekly Hess podkreśla, że to nie była ich decyzja. Choć twórczyni odmawia komentarza na ten temat, mocno sugeruje, że decyzja o skróceniu drugiej serii nie była w rękach filmowców. Właściciel HBO i platformy Max, korporacja Warner Bros. Discovery, jest znana z konsekwentnego poszukiwania kolejnych sposobów na cięcie kosztów. Czy zatem to właśnie zasoby finansowe miały wpływ na zmniejszenie liczby odcinków hitowego serialu?

Podsumowanie

Mimo iż skrócenie drugiego sezonu „Rodu Smoka” mogło zaskoczyć fanów, twórcy zapewniają, że dzieło nie straci na jakości. Wręcz przeciwnie, każdy odcinek, choć krótszy, będzie bardziej napakowany akcją i emocjonalnymi wydarzeniami. Czy decyzja o zmniejszeniu liczby odcinków rzeczywiście będzie korzystna? Tego dowiemy się już w czerwcu, kiedy to na platformie Max zostanie opublikowany pierwszy odcinek drugiego sezonu.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!