Przełomowa aktualizacja

Od kilku miesięcy krążą plotki, że iOS 18 przyniesie znaczącą aktualizację - być może jedną z najważniejszych w historii systemu. Nowy raport dostarcza więcej szczegółów na temat tego, czego możemy się spodziewać po oficjalnej premierze oprogramowania w przyszłym miesiącu.

Automatyczne transkrypcje notatek głosowych

Obecnie powszechnie wykorzystuje się sztuczną inteligencję do przekształcania notatek głosowych w tekst, a jedna z takich funkcji najprawdopodobniej pojawi się w iOS 18. Może być ona zintegrowana bezpośrednio z aplikacją Voice Memos, dostępną w iOS.

Zaawansowana edycja obrazów

Kolejna funkcja, z którą możemy być już zaznajomieni, to narzędzia sztucznej inteligencji do edycji obrazów, dostępne na przykład w serii Samsung Galaxy S24. Opcje mogą obejmować przemieszczanie lub usuwanie obiektów oraz optymalizację kolorów.

Lepsze wyniki wyszukiwania

Według Gurmana wyszukiwanie w iOS 18 i macOS 15 będzie „szybsze i niezawodne” dzięki sztucznej inteligencji. Możemy spodziewać się wyników wyszukiwania z większej liczby aplikacji oraz lepszego wsparcia dla zapytań w języku naturalnym.

Więcej naturalności

Ponadto ogłoszono, że Siri stanie się bardziej naturalna i łatwiejsza w rozmowie, a także zacznie generować lepsze odpowiedzi. Nowa funkcja, o której mówi Gurman, to sztuczna inteligencja generująca emotikony, które będą pojawiać się natychmiast na podstawie wprowadzanego tekstu.

Partnerstwo na horyzoncie

Jest wiele do odkrycia, kiedy iOS 18 w końcu ujrzy światło dzienne. Gurman informuje również o domniemanym partnerstwie Apple z OpenAI. Wygląda na to, że Apple wykorzysta własne modele sztucznej inteligencji do obsługi podstawowych zadań, ale nie będzie korzystać z nich do stworzenia pełnoprawnego chatbota AI. Raport wskazuje również, że Apple będzie kładł nacisk na prywatność swoich narzędzi sztucznej inteligencji. Wreszcie, Gurman zauważa, że funkcje sztucznej inteligencji w iOS 18 mogą być oznaczone jako 'podgląd', aby wskazać, że są wciąż w trakcie rozwoju. Oczekujemy na oficjalną premierę i więcej szczegółów.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!