Rewolucja na rynku

Według dyrektora generalnego Hugging Face coraz więcej założycieli firm zajmujących się sztuczną inteligencją rozważa możliwość ich sprzedaży. Może to być sygnał nadchodzącej konsolidacji na rynku sztucznej inteligencji.

Ekspansja poprzez akwizycje

Hugging Face, jeden z czołowych założycieli firm sztucznej inteligencji, ogłosił, że zgodził się zapłacić 10 milionów dolarów za niewielką firmę o nazwie Argilla. Jest to już czwarta akwizycja tej firmy. Choć Hugging Face rozpoczął negocjacje w sprawie fuzji z Argilla, otrzymuje również coraz więcej propozycji od innych firm.

Znaczący wzrost zainteresowania

Clément Delangue, współzałożyciel i dyrektor generalny Hugging Face, powiedział Bloomberg News, że co tydzień otrzymuje propozycje od około 10 początkujących firm sztucznej inteligencji, które są zainteresowane przejęciem. "W szczególności w tym roku zauważamy znaczący wzrost zainteresowania" - dodał.

Hugging Face przyciąga nabywców

Hugging Face, specjalizujący się w tworzeniu oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji i jego udostępnianiu dla innych firm, może przyciągać zainteresowanie potencjalnych nabywców ze względu na posiadane zasoby - stwierdził Delangue. Startup z Nowego Jorku pozyskał w zeszłym roku 235 milionów dolarów od inwestorów, co zaowocowało wyceną firmy na poziomie 4,5 miliarda dolarów.

Zmieniający się krajobraz branży

Powyższe informacje potwierdzają, że rynek sztucznej inteligencji może przeżywać okres konsolidacji. Coraz więcej założycieli początkujących firm sztucznej inteligencji wydaje się zainteresowane sprzedażą swoich firm, co jest szczególnie widoczne w przypadku firm takich jak Hugging Face, posiadających znaczne zasoby.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!