Niezależnie od tego, czy jesteś nowym, czy doświadczonym kierowcą, utrzymanie tempa z ciągle rozwijającymi się technologiami pokładowymi może być wyzwaniem. Jednak Amazon i BMW twierdzą, że mają rozwiązanie, które może to ułatwić.

Zastąpienie instrukcji obsługi chatbotem

Na CES 2024, Amazon i BMW ogłosiły partnerstwo, którego celem jest stworzenie chatbota opartego na sztucznej inteligencji (AI), który będzie pełnił rolę instrukcji obsługi samochodu. Oznacza to, że kierowcy będą mogli zadać dowolne pytanie dotyczące swojego samochodu, a chatbot udzieli im natychmiastowych i precyzyjnych informacji.

Naturalna komunikacja z samochodem

Chatbot będzie obsługiwany za pomocą głosu, co pozwoli kierowcom na naturalną komunikację z samochodem. Będą mogli zapytać, jak działają różne funkcje, takie jak system asystenta parkowania, i uzyskać rozbudowane odpowiedzi.

Nie tylko dostarczanie informacji

Chatbot będzie mógł również wykonywać czynności w imieniu kierowcy, takie jak wprowadzanie określonego trybu jazdy. Ponadto, będzie w pełni zintegrowany z systemem informacyjno-rozrywkowym samochodu, dzięki czemu kierowcy będą mogli poprosić go o włączenie muzyki, nawigację do celu, zmianę wewnętrznej temperatury i wiele innych.

Podsumowanie

To partnerstwo jest znaczącym krokiem naprzód w kierunku stworzenia inteligentniejszych samochodów. Dzięki chatbotowi opartym na sztucznej inteligencji kierowcy będą mogli łatwiej i szybciej zrozumieć, jak działają ich samochody.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!