Innowacyjny model

Od momentu uruchomienia ChatGPT, OpenAI nieustannie pracuje nad nowymi projektami z dziedziny sztucznej inteligencji, które czerpią z entuzjazmu i popularności tego AI chatbota. Teraz, pojawienie się nowego, tajemniczego chatbota daje publiczności przedsmak najnowszego projektu – i robi to w sposób imponujący.

Intrygujący debiut

W ostatnim czasie na Chatbot Arena pojawił się nowy chatbot o nazwie "gpt2-chatbot". Ta platforma open-source służy do porównywania osiągów najnowszych dużych modeli językowych (LLM). Pojawiło się wiele zamieszania wokół chatbota ze względu na jego imponujące możliwości, które przewyższyły wiele z najpopularniejszych obecnie na rynku LLM-ów, takich jak Gemini, Claude, a nawet GPT-4. Jednakże, dla rozczarowania wielu, gpt2-chatbot został usunięty z Chatbot Arena krótko po swoim debiucie.

Nowe warianty

Odwiedzając Chatbot Arena, można natknąć się na dwa warianty oryginalnego chatbota, nazwane odpowiednio ''im-a-good-gpt2-chatbot'' i ''im-also-a-good-gpt2-chatbot''. Pomimo wykorzystania tytułu "GPT", charakterystycznego dla rodziny transformatorów OpenAI (GPT), firma nie wydała oficjalnego potwierdzenia, że pracuje nad tym modelem.

Poza listą

Mimo że modele są dostępne na Chatbot Arena, korzystanie z nich jest utrudnione. Jeśli spojrzy się na listę LLM-ów wspieranych przez Chatbot Arena, nie znajdzie się tam tych modeli. W rezultacie nie będzie można ich przetestować na Chatbot Arena (w porównaniu "jednym obok drugiego"), ponieważ nie są one uwzględnione na aktualizowanej liście.

Walka o przewagę

Jednakże, aby wejść z nimi w interakcje, musisz uruchomić porównanie na Arenie (bitwę), która losowo wybiera dwie LLM-y do konfrontacji, aż jeden z dwóch nowych modeli się pojawi. Ludzie zwracają się do X, aby podzielić się imponującymi możliwościami nowego anonimowego modelu, które obejmują tworzenie klonów Flappy Bird przy pomocy jednego polecenia, generowanie kodu opartego na Claude Opus, a nawet rozumowanie poprzez podstawowe pytania z zakresu fizyki.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!