Ogłoszenie dla inwestorów

15 maja odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie finansowym. Instytucje zarządzające co najmniej 100 milionami dolarów musiały złożyć Formularz 13F w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). To pokazuje, jakie akcje najlepsi inwestorzy na Wall Street kupowali i sprzedawali w ostatnim kwartale. Ujawnione informacje są szczególnie przydatne do identyfikowania, które akcje, sektory, branże i innowacje są obecnie na celowniku menedżerów aktywów.

Raport 13F

Najnowsze dane z Formularza 13F pokazują, że miliarderzy byli bardzo aktywni podczas pierwszego kwartału. Przy wzroście Dow Jones Industrial Average, S&P 500 i Nasdaq Composite do rekordowych poziomów, miliarderzy zdecydowali się zainwestować w dwie dynamicznie rosnące spółki. Co najbardziej zaskakujące, jeden z najszybciej rozwijających się graczy na rynku, gigant sztucznej inteligencji Nvidia, został odrzucony przez inwestorów miliarderów. Dziewięciu znanych inwestorów opuściło Nvidia, pomimo że udziały firmy wzrosły o 115% od początku roku i zyskały ponad 2,2 biliona dolarów wartości rynkowej od początku 2023 roku. Najprawdopodobniej decyzje te były podyktowane trzema czynnikami: historią, siłą cenową oraz konkurencją.

Wybory miliarderów

Pomimo sprzedaży akcji Nvidia, znani inwestorzy aktywnie inwestowali w dwie dynamicznie rosnące spółki: Okta, firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem, oraz Datadog, firmę oferującą usługi przetwarzania w chmurze. Okta przyciągnęła uwagę inwestorów dzięki swojej platformie cyberbezpieczeństwa, napędzanej sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Pomimo potrzeby dalszego udoskonalenia, inwestorzy dostrzegają w niej duży potencjał. Model biznesowy  Okta opiera się na subskrypcjach, które generują przewidywalny przepływ gotówki i wysokie marże kwartał po kwartale. Drugą firmą, w którą inwestowali miliarderzy, jest Datadog. Firma ta korzysta na stałych zmianach w sposobie pracy po pandemii COVID-19. Jej platformy są coraz bardziej niezbędne do monitorowania i zabezpieczania przepływu danych oraz aktywności użytkowników w chmurze.

Nowe kierunki inwestycyjne

Zmiany w inwestycjach najbogatszych ludzi na Wall Street pokazują, że mimo ogromnego potencjału technologii Nvidii, istnieją poważne obawy co do jej dalszego rozwoju. Z drugiej strony, nowe, dynamicznie rosnące firmy takie jak Okta i Datadog są postrzegane jako obiecujące inwestycje, które mogą przynieść zyski w przyszłości.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!