Odkrycie dwóch nowych modeli

Tajemniczy chatbot AI, znany jako "gpt2-chatbot", powrócił na główną stronę testowania modeli językowych, LMSYS Org, w poniedziałkowy wieczór, mniej więcej tydzień po swoim nagłym zniknięciu. Tym razem jednak pojawiły się dwa nowe modele: "im-a-good-gpt2-chatbot" i "im-also-a-good-gpt2-chatbot". Te modele wykazują podobne zdolności, co GPT-4, a niektórzy twierdzą nawet, że są lepsze od oryginału.

Wirtualna bitwa

Te modele są jeszcze bardziej nieuchwytne niż pierwotny gpt2-chatbot. Większość modeli sztucznej inteligencji na LMSYS można wybrać z rozwijanego menu, ale jedynym sposobem dostępu do "im-a-good-gpt2-chatbot" i "im-also-a-good-gpt2-chatbot" jest nawigacja do LMSYS Chatbot Arena (Bitwa). Tam można wpisać wskazówkę i mieć nadzieję, że jeden z chatbotów pojawi się losowo. Mimo dziwnej natury tych chatbotów AI ponownie przyciągnęły one masową uwagę społeczności sztucznej inteligencji.

Spekulacje w sieci

W sieci krążą spekulacje, że za chatbotami stoi OpenAI. Podejrzenia potęgują wpisy Sama Altmana, dyrektora OpenAI, na Twitterze, wystawiane dzień przed pojawieniem się nowych chatbotów w sieci. Dodatkowo na platformach takich jak Reddit czy X, użytkownicy starają się rozszyfrować tweety Altmana, kierując się wcześniejszymi trendami wydawniczymi OpenAI oraz informacjami uzyskanymi od gpt2-chatbot, aby przewidzieć, co nastąpi dalej.

Wrażenia użytkowników i perspektywy przyszłości

Użytkownicy internetowi są pod wrażeniem działania nowych chatbotów  "im-a-good-gpt2-chatbot" i "im-also-a-good-gpt2-chatbot". Podobnie jak oryginalny gpt2-chatbot, niektórzy twierdzą, że te modele sztucznej inteligencji przewyższają obecne wersje ChatGPT. Jeden z użytkowników uważa, że zdołał napisać kod mobilnej gry, po prostu pytając "zakoduj grę Flappy Bird w Pythonie".

W pogoni za tajemnicą

Mimo że nie ma pewności co do źródła tych gpt2-chatbotów, wydaje się jasne, że stoi za nimi jakiś potężny gracz. Bez względu jednak na ich pochodzenie, nowe modele sztucznej inteligencji są na horyzoncie. Nadal jednak istnieje pytanie o to, co dokładnie potrafią i skąd się wzięły.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!