Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdziła 11 wniosków o oferty publicznej sprzedaży bitcoinów (Bitcoin ETFs), co stanowi przełomowe wydarzenie dla inwestorów zainteresowanych rynkiem kryptowalut. Akceptacja ta niesie za sobą możliwość łatwiejszego rozpoczęcia handlu kryptowalutami - bez konieczności bezpośredniego ich zakupu i przechowywania.

Decyzja SEC

Do tej pory SEC był bardzo ostrożny w stosunku do bitcoina i innych kryptowalut. W swoim oświadczeniu, przewodniczący SEC, Gary Gensler, nie był zbyt entuzjastycznie nastawiony do uznania waluty.

Hakerzy atakują konto SEC

Jednak oprócz samej decyzji, wtorek okazał się być niezwykle burzliwym dniem dla SEC. Na jeden dzień przed decyzją Komisji o ETF-ach bitcoina, oficjalne konto SEC "X" zostało zhackowane. Sprawcy opublikowali fałszywego tweet'a twierdząc, że fundusze zostały już zatwierdzone, co spowodowało tymczasowy skok cen bitcoina. SEC zaznacza, że prowadzi dochodzenie w tej sprawie wspólnie z FBI i Inspektorem Generalnym.

Regulator ostatecznie zatwierdza wnioski

Mimo ostatnich zawirowań, decyzja ostatecznie pomyślnie zapadła. „Podczas gdy dzisiaj zatwierdziliśmy notowanie i handel pewnymi akcjami ETP na bitcoinie, nie zaaprobowałem ani nie poparłem bitcoina. Inwestorzy powinni zachować ostrożność wobec licznych ryzyk związanych z bitcoinem i produktami, których wartość jest związana z krypto” - podkreśla Gensler.

Podsumowanie

W efekcie najnowsze decyzje regulatora otwierają nowe możliwości dla inwestorów zainteresowanych handlem kryptowalutami. Mimo licznych rezerw, jakie nadal regulator ma w stosunku do bitcoina, zatwierdzenie Bitcoin ETF pozwala na łatwiejsze zaangażowanie się na tym rynku.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!